Cesta do Ameriky: Přípravy

Cesta do AmerikyUž delší dobu sleduji portál cestujlevne.com, který zveřejňuje především akce leteckých společností a díky tomu se dá najít velice levná letenka do různých částí světa. Když jsem viděl letenku do New Yorku za deset a půl tisíce, začalo mi to vrtat hlavou. Následně se ale objevila ještě lepší nabídka za 265€ a tomu už se prostě nedalo odolat. Vyřešil jsem si volno v práci na 3 týdny a začal plánovat…

Částka za letenku není úplně konečná, protože takto levné letenky jsou zpravidla z jiného evropského města a tady tomu nebylo jinak. Cestu bylo možné rezervovat přes německý portál expedie s odletem z Varšavy a příletem do Manchesteru nebo Edinburghu. To se mi ale nezdálo zase takový problém a navíc jsem se rozhodl strávit ještě pár dní v Edinburghu.

Nakonec jsem se za pomoci ČD dostal do Varšavy za příjemných 500Kč. Tato jízdenka platí ale jen pro jeden ranní spoj (vlak Comenius) v rámci speciální nabídky mezinárodních spojů a je s podivem, že jsem tuto informaci na infolince ČD nedostal a nakonec jsem si ji musel najít na webu.

Z Edinburghu pak létá Ryanair a tak jsem zvolil přímý let do Bratislavy a následně autobusem se Student agency zase do Brna. Pokud bych tedy počítal kompletní cestu z Přerova s příjezdem do Brna, dostal jsem se na výborných 9771 Kč i s tak nevýhodným kurzem eur, jako má mBank. Navíc jsem potřeboval trochu jiná data odletu a příletu letenka nakonec stála 288 eur.

Už nějakou dobu pro vstup do USA není potřeba vízum, pokud má člověk pas s biometrickými údaji. Namísto toho se vyplňuje tzv. ESTA, což je elektronický formulář, kde se vyplní údaje o cestujícím, zaplatí se poplatek 14 dolarů a obratem přijde povolení na opakovaný vstup na území USA na následující 2 roky.

Chtěl jsem využít možnosti podívat se za oceán a tak jsem si kromě New Yorku stanovil další cíle, které bych rád navštívil. Finální list potom vypadal takto: New York, Philadelphia, Washington, Buffalo, Boston. Buffalo především kvůli Niagárským vodopádům. Možností, jak se přesouvat mezi jednotlivými městy je nespočet. Byť ceny letenek nejsou úplně nejdražší, pro můj rozpočet byly výhodnější cesty autobusem. Společností je několik, já využil spoje megabus na většinu tras. Jen z Buffala do Bostonu se mi podařilo najít výhodnou letenku od JetBlue. Megabus je v podstatě něco jako Student agency a některé ceny jejich jízdenek jsou opravdu směšné – některé spoje začínají na jednotkách dolarů. Nejvíce jsem měl strach z dlouhé cesty nočním autobusem z Washingtonu do Buffala, která nakonec trvala něco přes 12 hodin. Přežít se to ale dalo.

Aby byl plán kompletní, zbývalo mi ještě zajistit si ubytování. Jelikož už delší dobu používám couchsurfing, pustil jsem se do hledání noclehu. Před odjezdem jsem kromě Washingtonu a Edinburghu měl vše domluveno. Jako záložní plán jsem si poznamenal u každého místa 2 hostely, kam bych se v případě nouze ubytoval.

Věci se mi podařilo zabalit do baťůžku, který se vlezl do rozměrů kabinového zavazadla. Pravda, na cestě zpět jsem měl trošku strach kvůli opravdu přísným podmínkám Ryanairu, ale vše se podařilo. V Americe není problém si vyprat věci někde po cestě. Všude jsou buď veřejné prádelny, nebo je má každý větší dům v suterénu, tak jak to známe třeba z Big Bang Theory. Díky sušičkám je všechno za cca 2 hodiny zase připraveno na další cestu. Díky tomu jsem ušetřil čas a nemusel při každém příletu čekat na zavazadlo. Všechno jsem měl tedy připraveno a moje cesta za oceán mohla začít…

Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>