Cesta domů

Abych sérii článků o Filipínách nějak zakončil, rozhodl jsem se popsat naši cestu domů, která logicky byla tím posledním, co jsem na svém výletu do teplých krajin zažil.

Zpáteční letenku jsme měli na pátek 17. prosince s odletem 20 minut po půlnoci. Z hotelu jsme se odubytovávali už v 9 večer, ale samozřejmě se nám nevyhnuly problémy, které jsem čekal. Nejprve byl problém s tím, že se odubytováváme dříve, než bylo domluveno (pokoj jsme měli až do 26. prosince a přesto, že jsem na to několikrát upozorňoval, v kanceláři to nikdo nezměnil). Potom nám samozřejmě chtěli naúčtovat internet, který měl být v ceně, nebo hrazen firmou. Naštěstí se vše vyřešilo a zaplatili jsme jen 160 pesos za extra barel pitné vody, který jsem si objednával.

Cesta na letiště byla docela v pohodě, nikde žádný extra provoz. Po projití skeneru a check-inu jsme museli zaplatit odletovou taxu 750 pesos. Za tím byly opět další skenery. Na jednu stranu chtějí po lidech, ať si zují boty (i ti, co mají sandále), na druhou stranu nikomu nevadila půl litrovka vody, případně šampon v batohu, který měl víc, než povolených 100ml. Taky se nikdo nevzrušoval nad deštníkem, který by mohl docela efektivně posloužit jako zbraň. No docela paradox.

Ještě předtím, než jsme nastoupili do letadla, jsem měl tu zajímavou možnost, vidět somráky na letištním WC. Za to, že mi utrhnou kus papíru na utření, by nejraději viděli minimálně 20 pesos. Tsss. Navíc jsem měl tu smůlu, že borec přede mnou dal asi pěti z nich po 20 pesos, takže čekali obdobnou štědrost. No co, znám lepší způsoby, jak utratit peníze.

Let z Manily do Dubaje trval asi 9 hodin. Docela nuda, pustil jsem si film Grown ups, který už jsem sice viděl, ale chtěl jsem se znovu zasmát. Bohužel jsem ale po chvíli usnul. Let v podstatě probíhal v noci a jelikož jsme letěli po časovém posunu, tak se nám noc prodlužovala. V Dubaji na letišti jsme měli 5 hodin volno a upřímně, nebylo toho moc co dělat. Na wifi se nám nešlo připojit, ty pohodlnější sedačky byly obsazené. Tak jsem alespoň napsal článek o Boholu.

Pokud člověk letí s Emirates a má přestup delší než 4 hodiny, má nárok na bezplatné občerstvení v jejich restauraci. Jeden Ind to zřejmě nepochopil, tak u vchodu začal dělat humbuk. Opravdu začínám být na tento národ alergický.

Cesta z Dubaje pak trvala asi 6 hodin. Oproti předchozímu letadlu to bylo horší. Méně TV kanálů, méně místa. Filmy na různých kanálech běžely ve smyčce, takže člověk jednak nevěděl co je to za film a občas se na něj musel dívat od půlky. Moje sedačka měla nějak špatně seřízenou opěrku na záda, ale naštěstí přes uličku bylo volné sedadlo, tak mě usadili tam.

Až do příletu všechno probíhalo až podezřele bez chyb. Příletem do Prahy to ale začalo. Nejdříve jsme přistáli, ale pak 20 minut čekali na runwayi. Potom jsme si šli vyzvednout zavazadla, tam jsme ale čekali dalších 50 minut, než se konečně objevily naše kufry. Vyjdeme ven a bus 119 nám odjel před nosem, další měl jet za 6 minut. Říkám si OK, to přežijeme, sice 40 stupňů rozdíl, ale 6 minut se dá. Autobus ale přijel asi za 40! Naštěstí jsme se dostali na nádraží včas a tak jsme chytli vlak do Olomouce. Bohužel jsme se trochu nepochopili se Zbyňkem. Já mu řekl kup pendolino, nebo 1. třídu v expresu co jede pár minut po něm. Je přeci pátek a já bych si rád sedl. No on nakonec koupil 1. třídu Pendolina :)

Kdybych věděl, že tam dávají zadarmo jídlo a pití, nemusel jsem na hlaváku dávat 80 korun za kus žvance. Cesta pendolinem už pak byla bez problémů. Pominu-li fakt, že v celém vagónu je místo asi na 4 velké kufry, takže jsem ho musel mít mezi sedadly. Kde asi udělali soudruzi z NDR chybu?

Tak skončil můj tříměsíční výlet do teplých krajin. Pro ty, kteří to v textech pořád nějak nepochopili, nebyla to dovolená, ale pracovní cesta. A kdo nikdy na žádné nebyl, pochopí, že to opravdu není zábava. Nicméně nelituju. Pár míst jsem poznal a udělal jsem si minimálně jednoho dobrého kamaráda.

Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>