Jeden správný impuls

Včera navečer jsem si pročítal stránky couchsurfingu. Pro ty, co tuto službu neznají, ji v krátkosti nastíním. Jedná se o komunitní web, web cestovatelů a pro cestovatele. Lidé se zde sdružují a hlavním tématem je tu nabídka a poptávka po ubytování. Článků na toto téma bylo popsáno už mnoho, dokonce i na českých webech. Pro opravdové neznalce doporučuji zkusit google. Pokud tedy vyrazíte někam na výlet (může to být i po ČR), můžete si vyhledat někoho, kdo nabízí svůj couch (gauč) k přespání. Tato služba je zdarma, ale v rámci slušného chování rozhodně doporučuji hostiteli přivézt nějaký malý dárek, uvařit či podobně. Sám jsem tuto službu využil zatím jen 2x – na estonském ostrově Saaremaa a v Rize. 

Někoho hostit není podmínkou. Když někdo ubytování nenabízí, jako například já, jelikož sám žiji v podnájmu, může nabídnout třeba pozvání na kafe, seznámení s městem apod. Upřímně, zatím se mi nikdo neozval. Ale to nevadí. Kromě ubytování nabízí web i spoustu dalších možností. Jednou z nich je možnost vstoupit do té či oné skupiny. Sám jsem se tak například přihlásil do jedné, která sdružuje lidi, co mají něco společného s Manilou. Ať už je to cesta sem, pobyt zde, nabídka prohlídky města a podobně. Bohužel jsem na toto přišel až později. Ale i tak mi za tu dobu přišlo několik nabídek na pomoc od místních lidí. Každý tu má své reference, takže člověk může ověřit, s kým má tu čest.

Nyní ale k tomu, o čem jsem chtěl psát úplně na začátku a objevuje se i v nadpisu článku. Tou je právě jeden správný impuls. Včera jsem totiž narazil na jednu zajímavou skupinu a ta se jmenuje “Quit your job and travel!!!!!”. Konkrétně příspěvek Time to share my story!. Je sice hodně dlouhý, ale kdo vydrží číst moje blafy, určitě přežije i tento článek. Jedinou překážkou by snad mohla být angličtina.

Jak jsem jej tak pročítal, úplně jsem si představoval sebe. Autor, který je z Česka, píše, jak ve 24 letech udělal jedno těžké rozhodnutí – skončil s prací v kanceláři, kde po několik let psal pořád dokola jen emaily, vzal peníze co měl a vyrazil do Norska. Začal pracovat na farmě s dostihovými koňmi a poznal úplně nový svět. To jen tak v krátkosti, opravdu doporučuji přečíst celý příspěvek, lépe však i komentáře. Pro mě je obrovskou inspirací. Minimálně takovou, abych o něm napsal dnešní článek. A nejen to. Také bych rád něco se svým životem udělal. Něco takového, abych se nemusel za 20 let ohlédnou a zjistit, že jsem pořád v tom stejném kancelářském prostředí, zničený městským životem, stylem a sedavým zaměstnáním. Jak jsem psal, jde jen o jeden správný impuls. Ve firmě teď není zrovna ideální prostředí. A tak ten impuls možná právě přišel. Uvidíme…

Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>