Konec novozélandské epizody

Jak už to tak bývá, vše krásné jednou končí. A já se pro nějakou dobu rozhodl opustit Nový Zéland a vydat se na cestu kolem světa. Mám v plánu se ještě vrátit, ale jestli to bude za půl roku, nebo za rok, to aktuálně nevím. To vše ukáže až čas, rozhodl jsem se život moc neplánovat a brát to, jak to přijde.

Za dva a půl roku v Zemi dlouhého bílého oblaku jsem nabral spoustu zkušeností, procestoval tisíce kilometrů, objevil desítky nádherných míst, plaval s delfíny i lachtany, pozoroval tučňáky, skočil nejvyšší bungy na jižní polokouli, vystoupal na dvě sopky a spoustu jiných kopců, zažil nádherné slunečné dny, kdy se člověk během chvíle spálí, ale také 2 dny neskutečného lijáku při pochodu na Kepler treku a mnoho, mnoho dalšího. A kam směřují moje kroky dál?

Koncem ledna jsem ukončil práci pro Ministerstvo sociálního rozvoje, vzhledem k měsíční výpovědi jsem dával šéfovi výpověď 23.12, takový nechtěný vánoční dárek. V lednu jsem se postaral o to, abych předal vše potřebné know how, další dva týdny jsem ve Wellingtonu vyřešil rozprodej většiny věcí, které se tu nashromáždily, spoustu nepotřebného oblečení daroval na charitu a na Sv. Valentýna jsem vyrazil na 3 týdny směr Jižní ostrov. Tentokrát jsem to pojal více sportovně, takže spousta výletů, chození, lezení apod. Až na 2 propršené dny na Kepler treku, kde bylo počasí takové, že jsme raději vzdali to byla parádní dovolená. Z těch nejzajímavějších bych jmenoval:

  • poslední úsek Abel Tasman treku, který údajně patří k tomu nejlepšímu z celé několikadenní túry
  • trek kolem Lake Tekapo, kde má člověk neustálý výhled na nádherně modrou vodní plochu
  • jednodenní výstup na Mueller Hut a zase zpět, při kterém se hned na začátku zdolává 2000 schodů
  • výstup na Roys Peak ve Wanace, který vypadá pohodově, ale nakonec těch 18km tam a zpět je docela znát
  • výstup/výlez na Avalanche peak, kdy na 2.5km zdolá člověk 1100 výškových metrů

A tak  bych mohl pokračovat dál…

Moje další kroky směřovaly do australského Brisbane, pak cestování po East Coast s cílem v Melbourne, následuje Hong Kong, Filipíny a pak – kdo ví. Nějak se budu muset dostat na Nový Zéland, nejraději přes Afriku (Namíbie, Botswana) a Jižní Ameriku (Machu Picchu, vodopády Iguazu). Každopádně bych chtěl léto strávit v Evropě, jedním z plánů je i pěší túra do Santiaga di Compostela (800km), nebo “vyhlášený” hudební festival Šternberský kopec :)

Mám v plánu postupně přidat dalších pár příspěvků, ale cestování je práce na plný úvazek – neustálé plánování, hledání spojů, noclehu, zajímavých míst, tak uvidím, jak se mi to bude dařit časově. Nicméně pro inspiraci přidávám pár fotek z 3 týdnů cestování po Jižním ostrově.

Chcete sledovat moje další dobrodružství? Tak mrkněte na sociální sítě:

Facebook: https://facebook.com/jcadventures01
Instagram: https://www.instagram.com/jcadventures007

Kaikoura Seal Colony

Kaikoura Seal Colony

Akaroa Harbour

Akaroa Harbour

Lake Tekapo

Lake Tekapo

Mueller Hut

Mueller Hut

The Wanaka Tree

The Wanaka Tree

Roys Peak

Roys Peak

Hokitika Gorge

Hokitika Gorge

Avalanche Peak

Avalanche Peak

Devil's Punchbowl Falls

Devil’s Punchbowl Falls

 

Přidat komentář

8 Komentáře.

  1. Trošku mi bylo z toho úvodu smutno, takový konec éry – tvůj blog jsem četla už před tím, než jsem na Zéland vůbec vyrazila, teď už jsem půl roku zpět a pomalu začínám balit bágl na další dobrodružství, takže nějaká doba už to je. Ať se ti daří a to, co přijde, je ještě lepší než všechno doteď! :) A občas nám o tom napiš :)

  2. Na tento blog jsem narazila náhodou. Nový Zéland vypadá opravdu nádherně, vůbec by se mi od tamtud nechtělo pryč, když už bych se tam dostala. Nicméně cesta kolem světa musí být také moc hezká i když drahá. Na mě by to asi nebylo, ale články o tom čtu moc ráda.

    • Nejake clanky snad budou az se zastavim v lete v CR. Zatim jsem se skoro nezastavil a jsem rad, ze se obcas dostanu na net :lol:

  3. Nový Zéland, mě vždy bude uchvacovat svojí přírodou :)

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>