Manila volá

Už jen pár dní zbývá do mého odjezdu na služební cestu. Jelikož se mě pár lidí ptalo, proč tam jedu, co tam budu dělat, kdy jedu a podobně, tak jsem si říkal, že bych to mohl rovnou hodit na blog. Je pravda, že jsem mohl natočit zvídavý dotazník, ale to by bylo na dlouho.

Co tam budu dělat?
Školit nové agenty.

Jak dlouho tam budu?
25.9. – 20.11. je aktuální plán, možná to bude déle

Kam že to jedu?
Manila, Filipíny. Respektive část Manily, Makati city.

Je tam nebezpečno?
Relativně, doporučuje se nenavštěvovat ostrovy Mindanao a Sulu. Naše severní část by měla být v pohodě (pokud tedy nebude chtít další vyhozený policista práci zpět, viz zde).

Něco o Filipínách
Je fakt, že i když toto vím téměř 2 měsíce a letím za chvíli, ještě jsem nějak nestudoval detaily. Vím jen, že dle wikipedie, je Manila nejhustěji osídlené město s 43 tisíci obyvateli na km2. Taky je tam zhruba kolem 30°C, v zimě přes 25°C a hlavně šílená vlhkost. Každopádně mám staženy lonely planet z roku 2006 a na místě bych měl dostat zapůjčenou aktualizovanou verzi z 2009.

Vízum není pro turisty potřeba pro pobyt do 21 dní. My ale máme business za 960 Kč. Další peníze je třeba investovat do očkování. Žloutenka 2x 1500 Kč, břišní tyfus a meningokok za tisíc. S sebou samozřejmě i repelenty a antimalarika (máme jedno balení o 7 tabletách za 1200Kč). Naštěstí to hradí všechno firma.

Do Manily letíme z Prahy přes Dubaj s Emirates. V případě low cost ceny se dá do Asie dostat i levněji, nedávno byla na akcniletenky.com zmínka o letence s Air Asia z Londýna za 6400 do Kuala Lumpur.

Jako měnu pouřívají pesos, jedno odpovídá našim asi 47 haléřům. Ceny tam jsou potom spíše přátelské. Pivo 17 PHP, benzín 33 PHP, lepší oběd 170-300 PHP. Dobrý informatik si tam prý vydělá 10 tisíc Kč. Takže je to spíše místo na dovolenou, ne na dlouhodobý pobyt :)

Snad se nám podaří alespoň o víkendech trochu cestovat. Hlavně po ostrově Luzon a pak se uvidí. V plánu bylo i Borneo (Sandakan a park s orangutany), ale to záleží na tom, jak se k nám postaví úředníci. Vízum je totiž na jeden vstup, ale podle konzula by to problém být neměl.

Chtěl bych zde potom alespoň nějaké postřehy a články zveřejňovat, takže je se na co těšit…

Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>