Neživé živě?

V poslední době jsem si všiml několika novinek na žive.cz, které se mi jaksi nezdály. Po bližším zkoumání jsem zjistil, čím to je. Ony takzvané novinky totiž zas tak úplnými novinkami nejsou. Zde jsou 2 příklady:

Příklad 1: Otevření nových kanceláří AVG v Brně

Oficiální stránky AVG zmiňují datum 23. září 2010.

Stránka živě uveřejnila tuto novinku 29. září. Samozřejmě bez nějaké úpravy textu, čili tam stojí “dnes oznámil otevření”.

To už se ke mě ten link dostal rychleji ze stránek PC Worldu. Navíc tam nemají přesnou citaci o tom, že to bylo “dnes”.

Příklad 2: Comodo Internet Security 5

Web živě začíná takto: Bezpečnostní balík Comodo Internet Security nabízející firewall a antivirus spolu s příjemným a srozumitelným rozhraním se dostal do verze 5. Z toho bych usuzoval, že k vydání nové verze právě došlo.

Fórum comoda ale říká něco úplně jiného. Oznámení o nové verzi tu je ze 14. září.

Bohužel musím konstatovat, že poslední dobou pozoruji zhoršující se kvalitu českých médií. I třeba takové iDnes je čím dál horší – gramatické chyby, překlepy, nespisovná slova a další přímo bijí do očí. A všimnu si jich i já – a to se nepovažuji za nějakého češtináře.

Bohužel je to, jak se zdá, obecný trend médií. Nevím, jestli jsem o tom četl přímo článek, nebo komentář v diskuzi, ale redakce dnešních internetových médií hledí spíše na rychlost vydání, než na kvalitu. Ono stačí někdy si ty diskuze přečíst. Člověk se tam mnohdy dozví daleko víc, než z celého článku. Na druhou stranu musí překousnout všechny ty stěžující si příspěvky, které jsou pro českou povahu tak typické.

Přidat komentář

1 Komentáře.

  1. stav médií odpovídá tomu, jakým způsobem fungují – v případě těch zpravodajských serverů jde beztak vesměs o přebírání zpráv od čtk.

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>