Obraz dnešních silnic

Tak si to dneska, jako každé pondělí, svištím do Brna po R46, respektive od Vyškova potom po D1. Stejně jako každý první den nového týdne je na silnici docela čilý ruch. Jelikož moje přibližovadlo Fabia I 1.4, 44kW není žádné žihadlo, zpravidla si to jezdím těch tachometrových 120-140 km/h. Jak se zdá, pro některé je tohle bohužel dost málo a mají potřebu ostatním dokázat, že oni mají na to, jezdit v lepším a rychlejším autě…Nastíním situaci:

Jedu si v pravém pruhu, cca těch 120 a blížím se k pomaleji jedoucím vozidlům, v levém pruhu přede mnou už je auta předjíždějí, ale nijak zvlášť rychle, je tam tedy také jakási “kolona”. Mrknu do zpětného zrcátka a vidím černou audi. Neblížila se nijak rychle, mohla jet cca o 10-20 km/h víc než já, takže šup, blinkr a jedu vlevo a zařadím se do o něco rychlejší kolony v levém pruhu. Chlapec v audi to však nějak těžce nese a zuřivě na mě bliká. Skoro to vypadá, jakoby on jel 130 a já 50 a vjel mu do cesty. To bych asi takovou reakci pochopil. Chápu, je pondělí a on zřejmě někam spěchá. Kdyby dnešní článek o rychlících na iDnes vydali včera, třeba by tak nespěchal. Řadím se co nejdříve zpátky do pravého pruhu, ať si jede, když chce. Ovšem chlapec okamžitě za mnou dělá myšku a já bystřím. Dupe na brzdu a já vzápětí také. Nevím čím to je, snad léta praxe mě naučila, že něco podobného bych mohl čekat, ačkoliv se mi ještě nikdy nic takého nestalo. Díky mé předvídavosti jsem to ubrzdil.

Absolutně nechápu, co si tím jako chtěl dokázat. Značka audi se mi líbí, ale zřejmě v životě bych si ji nekoupil, protože mám za to, že v ní jezdí samí idioti, co nemají na prémiové značky BMW a Mercedes a přesto se chtějí ukázat. Dnešní příběh mi to jen potvrdil. Kdyby tak věděl, že moje motorka o minimálně 4x menším objemu by z nuly na sto byla nejmíň o 2 sekundy rychlejší…

Pravidla silničního provozu platí pro všechny, ať už je to majitel firmy s obratem desítek miliónů jezdící v BMW 7, nebo nějaký děda z vesnice pečující o svou garážovanou Škodu 100. Když jsem si však zjišťoval na policii, co v takovém případě můžu udělat, odpověď mě moc nepotěšila. Lidé co jedou ve stejném autě se nemůžou brát jako svědci, jelikož jsou zaujatí. Ostatní přítomné řidiče budu asi těžko nahánět. Takže je to v podstatě totálně zbytečné jakkoliv hlásit. Jedině si snad projít Brno, porozhlédnout se po černé audi se značkou 7B5 7771 a počkat si na majitele.

Takže pokud je na stole návrh, aby se pokuty odvíjeli od výše platu, tak já jsem jednoznačně pro. Sice to asi nic neřeší, ale i tak je to krok dobrým směrem. A za takové zhovadilost bych nedával X bodů, ale rovnou bral řidičák. Udělal jednou, udělá znovu. Bude-li však mít na X měsíců zákaz řízení, pro příště si to rozmyslí.

Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>