Stalking, nebezpečná to věc

Dnes jsem se setkal se zajímavým příběhem. Kamarádka mě přítelkyně si stěžovala, že ji její bývalý přítel pořád pronásleduje, ví o každém jejím kroku, kde si co píše, co dělá… Moderní doba tomu říká stalking, čili nebezpečné pronásledování. Zajímavý to jev.

Asi nikdy nepochopím, co k tomu člověka vede. Nenaplněná láska? Mít ve vztahu, nebo po vztahu navrch? Jelikož tak trochu IT rozumím a většina věcí co ten člověk vědel bylo z počítače, nebylo tak těžké odhalit “slabé místo”. Pravda, na první pohled běžící proces, který ale nešel stopnout, zabít ani nešel vlastně najít.

Ti počítačů znalejší znají toto chování pod pojmem rootkit. Program se prostě v systému schová a je dost těžké jej vypátrat. Název progamu zde uvádět nebudu, věřím, že minimálně jeden z mých 10 čtenářů by jej chtěl “alespoň vyzkoušet”. Ale na internetu je jich celá řada. Spíše zde uvedu nástroj, kterým lze takovou potvůrku lehce odhalit, jmenuje se GMER a v antivirové společnosti je to docela hojně používaný a mocný nástroj.

Nebezpečí takovýchto sledovacích programů tkví v tom, že útočník nejen že může dohledat, co si kdo s kým psal, ale klidně zaznamenat, každou změnu obrazovky. Potom třeba nastavit, aby se takové “fotoalbum” zasílalo každou hodinu na email.

To je panečku ryto pro takové týpky, kteří se snaží svou bývalou poslat do Bohnic. Ještě, že existují hodní kamarádi, kteří se v počítačích trochu vyznají a můžou pomoci s deratizací. Takže pozor! Svět (a nejen ten IT) je nevyzpytatelný.

Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>