Tak jde čas…

Od posledního zápisu z Filipín uplynuly již dva týdny, takže jsem se rozhodl překonat svoji nekonečnou lenost a podělím se o dalších pár svých pocitů ze služební cesty. Nutno podotknout, že za poslední 2 týdny se toho moc zajímavého nestalo. Jak už jsem zmínil minule, přešli jsme na noční režim, což mě trochu ubíjí. No alespoň spím ve stejnou dobu, jako většina českého národa a tak doufám, že pro mě bude změna časového posunu o něco snadnější.

Když už zmiňuji moje rodné Česko, nebude to dlouho a vydáme se na zpáteční cestu. Máme před sebou 3 poslední týdny, nebo taky 2 víkendy. Chtěl jsem je využít na cestování, ale zatím to jaksi nevychází. Pasy máme poslány na ambasádu skrz prodloužení víz a bez nich jakýkoliv, byť i vnitrostátní, let nepřipadá v úvahu. Jsme tedy zaseknutí na Luzonu, uvidíme, jak to všechno dopadne.

Alespoň jedna z dobrých zpráv je, že už máme dostatek hotovosti. Většina bank zde totiž má limit pro výběr 10000 PHP (cca 4300 Kč). Pokud připočteme poplatek lokální banky 200 peso a poplatek naší bance dalších X korun, nejsou výběry zrovna výhodné. Nakonec jsme ale zjistili, že z bankomatu HSBC se dá vybrat více. Nám stačilo 30 tis. Navíc se neúčtují dvojí poplatky, takže celý výběr přijde na 125 Kč.

Oba víkendy jsme byli v Manile, sobota tradičně patřila baru Spicy Fingers. Tu minulou jsem si tam dal obří hamburger. Měl jsem co dělat, abych ho snědl. Dan nás seznámil s jeho přáteli z Malajsie, dobře jsme si popili. Snad se někdy potkáme v Kota Kinabalu. Mimochodem – cesta tam byl náš původní plán, než nám na letišti při příletu sem oznámili, že naše vízum je jen na jeden vstup, čili konec všem plánům. Včera jsme tam byli také s lidmi z práce. Zábava jako obvykle na jedničku. Asi si v ČR založím nějaký bar s živou hudbou. Nebo aspoň do nějakých takových začnu chodit :)

Tento týden jsem se pokoušel vařit. Nejprve zapékané těstoviny. Vzhledem k tomu, že jsem neměl všechny potřebné suroviny, bylo to takové nijaké. Cenově skoro stejné jak jídlo někde venku, spousta času u sporáku a toho zasviněného nádobí. Dneska to bylo vepřové maso, nejdříve na pánvi, poté jsem ho strčil do trouby k bramborům. Toto bych hodnotil mnohem lépe, než můj první pokus. Ještě je v plánu některý den hovězí maso. V obchodě jsem si poručil 2 plátky. Bohužel tu mají úplně jinou představu, než byla ta moje a toho masa je skoro kilo.

Jak už jsem zmínil v úvodu, mé dny zde se krátí a za chvíli se budu vracet. Ono to uplyne… A jestli mi bude něco chybět? Určitě. Otevřenost a přátelský přístup zdejších lidí. U nás zpravidla nikdo nepozdraví, když jako zákazník přijdu do obchodu. Nikdo se neusměje, nenabídne pomoc. No a taky mi budou chybět super levné taxíky. Trasa cca 2-3 km za 20Kč? Paráda! Levnější jak brněnská MHD.

Po čem se mi naopak stýská? Rodina, přátele a pokec s nimi u piva, zima, sníh, les a příroda. A to nejlepší na konec, moje Marcelka…

Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>