Tragický spam filtr na centrum.cz

Když jsem začínal psát tento článek, chtěl jsem jej pojmenovat Záhadný spam filtr na centrum.cz. V průběhu psaní jsem ale zjistil, že použití slova tragický je mnohem vhodnější. Je to asi poslední měsíc, co mi na můj email na centrum.cz začalo chodit neskutečné množství spamu. Zprvu jsem si myslel, že se jedná o jednorázovou záležitost, protože něco podobného se stalo asi před dvěma lety. To mi za noc přišlo asi 50 emailů. Po prvních 10 jsem raději vypnul telefon. Dobře, toto se dá omluvit. Pokud někdo něco nastavuje, může tam být nějaká prodleva, než to začne být efektivní. Každopádně další den už vše v pořádku.

Nyní je ale situace úplně jiná. Jak jsem zmínil v úvodu, už to trvá asi měsíc, ne-li více. Člověk by si myslel, že když pokaždé otrocky ručně všechny nevyžádané zprávy označí a klikne na [Nahlásit spam], logicky se data někam odešlou a příště už to samé nepřijde.

Takhle to ale u centrumu nefunguje. Alespoň ne s mou schránkou. Pořád dostávám emaily od Pfizeru, viagu a podobně. Mimochodem absolutně nechápu jak email s předmětem viagra může vůbec projít jakýmkoliv spam filtrem.

Po měsíci jsem se tedy rozhodl s tím něco udělat. Chvilku mi trvalo, než jsem našel to správné nastavení. Nachází se zde:

Nastavení > Personalizace > Filtry

Bohužel možnosti nastavení jsou omezeny jen na tři podmínky a to tak, že se prohledává jen předmět, případně emailová adresa. To znamená, že pokud bude email plný nabídek na viagru, ale všechna tato slova budou pouze v těle emailu, email zase projde. Aktuálně jsem filtr nastavil na ty emaily, co mě nejvíce trápí. dal ale ty nejčastější co projdou a uvidíme, jak moc se počet emailů zredukuje.

Jestliže je splněna podmínka, pak se zprávy přesunou do spam koše. Logicky bych zde zvolil i pole “neprováděj další filtry”. Jednou je to spam, tak proč ztrácet čas zpracováním dalších pravidel? Až když jsem vytvářel screenshoty, zjistil jsem, že je možné zvolit jen jednu možnost. Jakmile jsem zvolil neprovádění dalších filtrů, zmizla volba u přesouvání zpráv. Toto mi taky přijde docela nelogické, ty volby by na sobě neměly být závislé.

Co napsat závěrem? Poslední dobou to jde s emailem na centrum.cz opravdu z kopce. Ano, co bych chtěl? Jedná se o freemail. Ale i přesto bych očekával o fous lepší kvalitu…

Přidat komentář

2 Komentáře.

  1. já myslím, že celé centrum je tragické…

  2. Práve z tohoto důvodu jsem už někdy v roce 2008 přešel na gmail. Centrum mě vždy jen vytáčelo a to sem tam měl email už někdy od r. 2001.

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>