Zneužité varování Firefoxu

Na stránce viry.cz se objevila zajímavá novinka, která informuje o zneužití bezpečnostního varování prohlížeče Mozilla Firefox. O co se přesně jedná? Tento prohlížeč využívá svoji interní databázi pro označení nebezpečných stránek. Uživatel v tomto případě dostane varovné hlášení v podobě červené obrazovky s informací, že se zřejmě jedná o nebezpečnou stránku. Na výběr má možnost stránku opustit (tuším, že v češtině to tlačítko je pojmenováno Honem odsud pryč!), nebo pokračovat v otevření.

Zneužití spočívá v tom, že podvodná stránka otevře na pohled stejnou stránku, jakoby se jednalo o varování Firefoxu. Navíc dole ale obsahuje tlačítko Download updates. Po kliknutí na něj se stáhne soubor, infikovaný soubor a neštěstí je na světě.

V tomto případě se opět jedná o metodu sociálního inženýrství, tedy oblafnout uživatele a přimět ho stáhnout si infikovaný soubor v domnění, že se jedná o aktualizaci prohlížeče. Je jen otázkou, kdy se tato metoda objeví i v české verzi a kolik uživatelů tomuto podvodu naletí.

Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>